Profesyonel Koçluk ile Başarı, Sağlık ve Mutluluk

Keşke sihirli bir değnek olsa ve aşağıdaki tüm sorunlarımdan bir anda kurtulsam dediğiniz oluyor mu?

 • İçinde bulunduğum koşullardan memnun değilim.
 • Hayatta olmak istediğim yerde değilim.
 • Yapmak istediklerim var ama bir türlü harekete geçemiyorum.
 • Başaracak gücü ve inancı kendimde bulamıyorum.
 • Beni engelleyen bir şeyler var ama ne olduğunu keşfedemiyorum.
 • Sürekli erteliyorum.
 • Terfi alamıyorum, istediğim kariyere bir türlü ulaşamıyorum.
 • Negatif düşüncelerden kurtulamıyorum.
 • Kilo veremiyorum, yeme alışkanlıklarımı kontrol edemiyorum.
 • Uykusuzluk, yorgunluk, halsizlik problemleri yaşıyorum.
 • Odaklanamıyorum, dikkat dağınıklığım var.
 • Çok çabuk hastalanıyorum.
 • Ruhsal ve fiziksel açıdan tükenmiş hissediyorum, hiç enerjim yok.

Tüm bunları değiştirebilecek bir sihirli değnek yok ama bunlardan kurtulmanızı sağlayacak bir yol haritası var ve bu haritayla çıktığınız yolculukta baş kahraman siz olacaksınız.

Bu yolcululuk sırasında pozitif bir dönüşüm gerçekleştireceksiniz ve başınıza şunlar gelecek;

 • Daha huzurlu ve mutlu biri olacaksınız.
 • Kendi sorunlarını kendi çözen, maddi ve manevi özgürlüğüne kavuşmuş biri olacaksınız.
 • Kendine daha çok güvenen ve çevresine de güven veren biri olacaksınız.
 • Sürekli sosyalleşen ve kişisel gelişimini sürekli ilerleten biri olacaksınız.
 • Karşı cinsle olan ilişkilerinizde çok daha pozitif ve ilgi çeken biri olacaksınız.
 • Çok daha sağlıklı ve kaliteli bir bedene ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olacaksınız.
 • Daha genç, daha özgür, daha mutlu, daha sağlıklı bir birey olacaksınız.

Bunları size anlatıyorum, peki ben kimim?

Haliç Üniversitesi, “Amerikan Kültürü ve Edebiyatı” bölümünü %100 burslu olarak tamamlayıp iş hayatına atıldım. Yaklaşık 6 yıl kurumsal hayatta yöneticilik ve liderlik deneyiminin ardından 5 yıldır İngilizce tercümanlık, global eticaret, koçluk ve özel direksiyon eğitmenliği alanlarında kendi işimi yöneten bir girişimciyim.

Kurumsal yöneticilik ve liderlik sürecinde şirketimin katkılarıyla “Çok Boyutlu Liderlik, Mülakat Teknikleri, Stres ve Zaman Yöntimi, Ekip İçi İletişim, Yönetim Becerilerini Geliştirme ve Liderlik, Geri Bildirim Teknikleri, Profesyonel Koçluk” gibi birçok eğitim alarak kendimi geliştirme imkanı buldum.

Kurumsal hayattan kendi isteğimle ayrılıp, girişimcilik hayallerim için yola çıktıktan sonra, Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu’nun düzenlediği, “Iliria Balkan Üniversitesi ve Freud Universitat” Sürekli Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen 180 saatlik “Profesyonel Yaşam Koçluğu” eğitimini başarıyla tamamladım.

Yaklaşık 15 yıldır “sağlıklı yaşam” sektörünün içinde aktif rol alıyorum ve son 3 yıldır dünyanın en iyi doktorları, doçentleri, profesörleri ve akademisyenleri ile ortak çalıştığımız “Sağlıklı Yaşam Hareketi” sayesinde üst düzey eğitimlere ve seminerlere katılma fırsatı buluyorum. Bu konu benim için neden bu kadar önemli diye merak ediyor olabilirsiniz. 2001 yılında annemi, 2003 yılında babamı kanserden dolayı kaybetmiş biriyim dersem, sanırım beni anlarsınız.

Son olarak İngiltere merkezli bir kurum olan “Transformation Academy” tarafından düzenlenen, uluslararası “CPD” (Continual Personal Development) akreditasyonu olan “Health & Nutrition Life Coach” (Sağlık ve Beslenme Yaşam Koçu) eğitimini başarıyla tamamladım.

Mikrobesinler yani “vitaminler, mineraller ve iz elementler” ile birlikte makrobesinler yani “proteinler, karbonhidratlar ve yağlar” hakkında doğru bilinen birçok yanlışı keşfetme ve bunları insan vücudunda doğru tercihlerle uygulama fırsatı buldum ve sayısız insanın sağlık ve mutluluk yolculuğundaki dönüşümüne bizzat yol arkadaşlığı yaparak şahit oldum.

Bu devam eden kişisel gelişim eğitimleri ve girişimcilik serüvenimde başıma şunlar geldi;

Öncelikle bir kuruma veya kişilere bağlı olma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kendi işlerimi yönetme, kendi istediğim hayatı yaşama ve özgür bir birey olabilme fırsatını yakaladım.

“Özgürlük istediğin her şeyi yapabilmek değil, istemediğin hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamaktır.”

Sürekli mide yanması şikayetinden dolayı yanında antiasit mide ilaçlarıyla gezen, mevsim geçişlerinde alerjik rinit (saman nezlesi) belası yüzünden sezon boyunca alerji ilaçlarına ve burun spreylerine maruz kalarak yaşamaya çalışan, doktorların acısını bir türlü dindiremediği ürtiker ile boğuşan birini düşünün. Hapşırmaktan, burun akıntısı ve göz yaşarmasından dolayı insanlarla iki kelime sohbet etmek bile işkenceye dönüşüyordu. Yaklaşık 3 yıldır bu durumlar beni rahatsız etmiyor. Mide yanmalarım neredeyse tamamen bitti, alerjik reaksiyonları ise yok denecek kadar az yaşıyorum. Çünkü bedenime doğru hammadeleri nasıl vereceğimi, gerektiğinde doğru besin takviyelerini nasıl seçeceğimi, biriken toksinleri ve radyasyonu vücudumdan nasıl atabileceğimi, fiziksel ve ruhsal detoksu nasıl gerçekleştirebileceğimi, vücudumun aslında kendi kendini onaran muhteşem bir mekanizma olduğunu öğrendim.

Daha zinde, daha enerjik, daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaya karar verdim ve bunun için gereken doğru adımları nasıl atacağımı değerli doktor hocalarım sayesinde öğrendim. Hastalık ile sağlık arasında, varlık ile yokluk arasında, sorun ile çözüm arasında tercih yapmanın yollarını keşfettim.

Ruhsal ve psikolojik yönden çok daha güçlü bir bireye dönüştüm. Üzüntü ve sevinç, mutsuzluk ve mutluluk, doğru ve yalan, kaygı ve huzur, korku ve cesaret arasında seçim yapabilmenin verdiği rahatlığı tecrübe ettim.

İş hayatındaki, özel ve sosyal hayattaki sorunlarınızın çözümü noktasında, hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmak için yol haritası belirlemek ve daha sağlıklı, daha kaliteli, daha genç, daha konforlu bir hayat yaşamanız adına doğru adımlar ve planlar belirlemek için buradayım.

Tüm bunlar sizin de başınıza gelecek ve birbirinden farklı başarı hikayelerinizi birlikte yazacağız. Bunu büyük bir samimiyetle söylüyorum. Çünkü ben size İNANIYORUM, ben size GÜVENİYORUM.

Gelin size inanmakla ve size güvenmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimi birlikte deneyimleyelim. En başta da belirttiğim gibi, bu yolculukta baş kahraman sizsiniz. Unutmayın, en büyük ilham kaynağınız “SİZ”siniz. Şimdi, hayatınızın direksiyonuna geçmeye hazır mısınız?

Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin ve hemen bana ulaşın.

Instagram’da Gökan Güner

Facebook’ta Gökan Güner

Linkedin’de Gökan Güner

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir