Yaşam Koçluğu

Bu yazıyı okuduktan sonra hayatınız değişecek. Siz bu değişime hazır mısınız? Eğer “Evet” diyorsanız, sadece 5 dakikanızı ayırarak bu yazıyı bir bütün halinde okuyun lütfen!

 • İçinde bulunduğunuz koşullardan memnun değil misiniz?
 • Hayatta olmak istediğim konumda bir türlü olamıyorum mu diyorsunuz?
 • Yapmak istedikleriniz var ama harekete geçmekte zorlanıyor musunuz?
 • Başaracak gücü ve inancı kendimde bulamıyorum mu diyorsunuz?
 • Sizi engelleyen bir şeyler var ama ne olduğunu bir türlü bulamıyor musunuz?
 • Sürekli ertelemek ve negatif düşünmek gibi önüne geçemediğim alışkanlıklarım mı var diyorsunuz?

Tüm bunları değiştirecek bir yol haritası sunsam ve bu yolculukta baş rolde siz olsanız… 

Ve bu haritaya sahip olduğunuzda;

 • Çok daha huzurlu ve mutlu biri olacaksınız.
 • Kendi sorunlarını kendi çözen, maddi ve manevi özgürlüğüne kavuşmuş biri olacaksınız.
 • Kendine daha çok güvenen ve çevresine de güven veren biri olacaksınız.
 • Sürekli sosyalleşen ve kişisel gelişimini sürekli ilerleten biri olacaksınız.
 • Karşı cinsle olan ilişkilerinizde çok daha pozitif ve ilgi çeken biri olacaksınız.

Desem bu haritayı benden alır mıydınız?

Evet, bu haritaya çok kolay ulaşabileceğiniz bir yol biliyorum.

Bir Mentor ve Yaşam Koçu olarak sizlere bilinen spesifik tekniklerden, özel yöntemlerden ve bazı popüler çalışmalardan bahsetmeyeceğim açıkçası. Evet, psikolojik ve bilimsel yönden oldukça güçlü ve başarılı yöntemlerin olduğunu kabul ediyorum, ancak şuna eminim ki bir birey bu yolculuk haritasında kendi konumunu belirleyemez ve varmak istediği noktaya varabileceğine dair bir inanç geliştiremezse ve harekete geçemezse, bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramayacak.

İşte ben burada sizi dinleyerek, anlayarak ve sizin gibi hissederek, tüm samimiyetimle bu yol haritasının neresinde olduğunuzu keşfetmenize yardımcı olmak için varım.  

Sizlerle birebir bu yolculukta hareket edecek kişi olarak size şu iyi haberleri veriyorum;

 • Belirli bir şehirde veya ülkede olmak gibi bir zorunluluğunuz yok.
 • Herhangi bir ilaç kullanmanıza gerek yok.
 • Çok uzun süren tedavilere / terapilere ihtiyacınız yok.

Peki bu nasıl olacak? Öncesinde size kısaca kendi hikayemden bahsetmeme izin verin.

Ben Gökan Güner. Bundan birkaç yıl öncesine kadar büyük ve kurumsal bir firmada yöneticilik yapıyor ve üst düzey yöneticilik basamaklarını hızla tırmanmak adına emin adımlarla yürüyordum. İş dünyasının ne yazık ki sizin hesaba katamadığınız bazı acı gerçekleri oluyor. El değiştiren bir şirket, değişen bir yönetim kadrosu, daralan ve tüm ara kadroların kaldırıldığı bir organizasyon şeması… Bütün bunların sonucunda 5 yıldan fazladır emek verdiğim ve büyük hayaller ve hedeflerle çalıştığım şirketimde, kısır bir döngünün içine girdiğimin farkına vardım.

Büyük bir aşkla yaptığım işimden ne yazık ki artık zevk almıyordum, hamster gibi aynı dairenin içinde dönen bir canlı gibiydim. Farklı bir arayış içerisindeydim ama farklı bir şirkette, farklı bir pozisyonda başıma yine aynı şeylerin gelmeyeceğinin garantisi olmadığını biliyordum.

Bu sorunlar yetmiyormuş gibi, üstüne çok kötü sonuçlanmış bir ilişki nedeniyle yaşadığım büyük bir aşk acısı zihnimi resmen esir alan bir travma haline gelmişti. Her ne yaparsam yapayım, kendime ve hayata odaklanamıyordum. Fiziksel ve mental olarak ciddi kayıplar yaşıyordum.

Sonrasında hatırladım ki ben bir Liderdim. Bir Lider asla şikayet etmemeliydi ve bulunduğu mutsuz ortamı ve şartları derhal değiştirmeliydi. Tırmandığım o kariyer basamaklarını ve güzel maaşımı bir kenara bıraktım ve radikal bir kararla istifa ettim. Beni fiziksel ve psikolojik açıdan ciddi şekilde yıpratan aşk acısıyla ilgili tüm sorunlarımı tek tek çözeceğim yollar keşfettim ve çok sayıda insana bu konuda destek oldum.

Yaşadığımız başarısızlıklar, başarısızlığa uğrama korkusu, bizi üzen ve bir türlü unutamadığımız tüm acılar ve travmalar aslında bilinçaltımıza bir şekilde yerleşen kodlamalarla alakalı. Bu nedende önce sorunun kaynağı bulunmalı ve bilinçaltımız bu hatalı kodlamalardan temizlenmelidir. Bu tıpkı bir bilgisayarı virüslerden temizleme işlemi gibidir. Ön belleği esir almış virüsleri temizlemediğimiz sürece en iyi performans yazılımlarını da çalıştırsak, bilgisayarımız istediğimiz işlem hızına ulaşamayacaktır değil mi?

Bilinçaltında insanlarla iletişim kurma korkusu yatan bir birey, etkili iletişim teknikleri konusunda en kaliteli eğitimi de alsa bu konuda bir gelişim gösteremeyecektir. Sağlam olmayan bir zemine temel atılır mı? Peki temeli sağlam atılmamış bir projenin binası sağlam olabilir mi? Kendimize sormamız gereken sorular şunlar; bu başarısızlığı, bu korkuyu, bu endişeyi, bu mutsuzluğu neden yaşıyorum? Neden enerjimi yukarı çekemiyorum? Neden harekete geçemiyorum? Atalet sorunumu ve erteleme alışkanlıklarımı neden çözemiyorum?

İşte bu nedenle önce bilinçaltımızı temizlememiz ve yeni bir yol haritası çizebilmek için uygun zemini hazırlamamız gerekir.

Bütün bu sorunlarla baş ettiğim bu yönteme MentaLight (Zihinsel Hafifleme, Rahatlama, Aydınlanma) adını verdim, çünkü “Zihin” boşaltıldığında, hafiflediğinde ve aydınlandığında, yani doğru kullanıldığında her şey mümkündü.

Bu benim hikayem. Profesyonel iş hayatımda ve kişisel çabalarım sonucunda aldığım aşağıdaki eğitimlerin ve edindiğim deneyimlerin sonucu olarak sizlere, hem sosyal ilişkilerinizde (aile, arkadaşlık ve aşk,), hem iş ilişkilerinizde hem de kariyer yolculuğunuzda koçluk yapmak için ortaya güçlü bir efor koyuyorum.

 • Çok Boyutlu Liderlik – Bir Dakika Yöneticisi
 • Mülakat Teknikleri
 • Geri Bildirim Eğitimi
 • Stres Yönetimi
 • Ekip İçi İletişim
 • Telefonla Profesyonel İletişim
 • Yönetim Becerilerini Geliştirme ve Liderlik
 • Profesyonel İş ve Yaşam Koçluğu

Yukarıda listelediğim tüm yetkinlikleri bir bütün olarak ele aldım ve şunu keşfettim; nerede olduğumu bilirsem ve nereye gideceğimi netleştirip, nasıl gideceğimi öğrenebilirsem, o zaman hiçbir şey bana engel olamaz. Size de bu süreçte nasıl hareket etmemiz gerektiğini, tüm bu yolculuk aşamalarını nasıl belirleyeceğimizi, birlikte nasıl daha iyisini başarabileceğimizi göstermek istiyorum ve bunu MentaLight ile beraber yapacağız.

MentaLight Nedir?

MentaLight; mental ve light kelimelerini birleştirerek ortaya çıkardığım bir isimdir. Mental, yani zihinsel olarak hafiflik, zihinsel aydınlık anlamları taşımaktadır. Birebir veya telefonla yapacak olduğumuz seanslarda önceliğimiz; bilinçaltınızda yatan sorunu çeşitli yöntemlerle tespit etmek, bu sorunun etkilerini ve sorunun nedenini bularak bilinçaltımızı esir alan bu etkeni ortadan kaldırmak ve daha hafif, daha rahat ve daha aydınlık bir zihinle yola devam etmek olacaktır. Kısacası MentaLight ile zihninize bir ışık tutacak ve oradaki sorunları tüm çıplaklığıyla görmenizi sağlayacağız.

Ben burada MentaLight tekniğini doğrudan uygularken, aslında bunu kendime ve danışanıma göre tasarlayıp yeni bir yol haritası çiziyorum. Daha önce de bahsettiğim gibi, negatif bilinçaltı kodlamalarından arınmış, nerede olduğunu ve nereye doğru yol aldığını bilen bir zihin, önüne çıkan her türlü engeli aşacaktır. Daha da önemlisi bireyin elinde doğru tasarlanmış bir harita olduğundan dolayı, bu birey nerede engellerle karşılaşacağını da bilecek ve önlemlerini önceden alarak, sorunsuz bir yolculuk geçirecektir.

Bruce Lee çok önemli bir ifade kullanmıştır;

“Başarılı savaşçı, lazer gibi odaklanan ortalama bir adamdır.”

Yani gerçek anlamda odaklanamamak bütün sorunlarımızın temelini oluşturuyor aslında. Nerede olduğunu bilen bir birey ve hedefine lazer gibi odaklanmış bir zihin bir araya geldiğinde mutluluk, huzur ve başarı kaçınılmazdır. Şimdi tüm negatif bilinçaltı kodlamalardan kurtulmanın ve yeni ve planlı bir zihin yapısıyla mutluluğa adım atmanın vakti.

Peki siz bu değişime hazır mısınız?

Hemen İletişime Geçin

Birazdan detaylarını vereceğim bu yolda beraber yürümeye karar vermeden önce şu soruları kendinize sormanızı istiyorum.

 • Yaşadığım hayat beni mutlu ediyor mu ve bu durum sonsuza kadar böyle mi devam edecek?
 • Kendime yeterince güveniyor muyum, yoksa her geçen gün inancım azalıyor mu?
 • İş hayatının stresini, maddi sorunların yükünü ve başarısızlığın verdiği öfkeyi yük olarak üzerimde taşıyor muyum?
 • Hayatımın kontrolünü hem maddi hem manevi olarak yavaş yavaş kaybediyor muyum?
 • Yıllardır verdiğim emek sonucunda istediğim noktada mıyım?
 • Bundan 5 veya 10 yıl sonra hangi noktada olacağım ve bu konum beni mutlu edecek mi?
 • En önemlisi de tüm bunları gerçekten değiştirmek istiyor muyum?

Eğer cevabınız “EVET” ise benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen İletişime Geçin

An itibariyle başınıza şunlar gelecek;

 • Çok daha sağlıklı ve huzurlu,
 • Kendine daha çok güvenen ve istikrarlı,
 • Hayattan zevk alan ve özgürce yaşayan,
 • Sosyal ilişkilerinde çok daha başarılı,
 • Maddi ve manevi tüm sorunlarını çözmüş ve gelir seviyesini standartların üzerine çıkarmış bir birey olacaksınız.

Bu değişimin maliyeti ne olacak?

Bu yol haritasında beraber ilerlemenin maliyeti ne olacak diye merak ettiğinize eminim.

Bunun cevabını birazdan sizlerle paylaşacağım, fakat öncesinde şu soruyu sormak isterim;

Böylesine keskin ve güzel bir değişimin hayatınıza katacağı maddi ve manevi değer ne kadar?

 • Kendine daha çok güvenen ve sadece başarı odaklı yaşayan,
 • Daha güçlü ve iradeli olan,
 • Maddi ve manevi anlamda özgürlüğe kavuşmuş olan,
 • Geçmiş yaşamındaki tüm sıkıntı ve stresin yükünü atıp, huzurlu bir hayata adım atan,
 • Hayatındaki, kariyer dahil, tüm hedeflerine tek tek ulaşan,
 • Sevilen ve sevdiği herkese faydalı olabilen,

“Başarılı ve mutlu” bir BİREY olmanın değeri sizce ne kadar?

Bunun değeri milyon dolarlarla bile ölçülemez. Unutmayın! Siz iyi olmazsanız, sevdiklerinize de hiçbir faydanız olmaz.

Buna benzer koçluk hizmetlerinde, aylık maliyetiniz 5.000 ila 10.000 TL arasında olabiliyor ve bazen bu tutarı da geçebiliyor.

Peki sizce böylesine özel ve önemli bilgileri sadece maddi gücü yeterli olan kişiler mi alabilmeli? Hayatında bir şeyleri değiştirmek isteyen ancak böyle yüksek tutarları ödeyecek gücü olmayan insanlar yok mu? Günümüz şartlarında elbette fazlasıyla var. Bu nedenle Mentorluk ve Yaşam Koçluğu çalışmalarımı, sizlere çok kısa süreliğine çok uygun bir rakamla sunacağım. 

Seanslarımız danışan durumuna bağlı olarak 40 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir.

Sizleri hem Bostancı’daki ofisimde ağırlayabilirim. Dilerseniz telefon veya Zoom üzerinden de görüşme organize edebiliriz. Bunlara ek olarak, siz de ortak bir görüşme mekanı önerebilirsiniz.

Evet şimdi bu yolculuğa çıkmak, zihninizi bilinçaltınızda yatan negatif düşüncelerden arındırmak ve bu yol haritasını beraber çizmek için hemen benimle iletişime geçin.

Hemen İletişime Geçin

Henüz karar veremediniz mi veya şüpheleriniz mi var?

Şu an harekete geçmemenin ve çalışmalara başlamamanın, hayatınızda oluşturacağı sorunların maliyeti ne kadar?

 • Yaşadığınız mutsuz ve zor hayat size maddi ve manevi anlamda ne tür maliyetler çıkarak?
 • Mutsuz ilişkiniz veya evliliğinizin sizde ve partnerinizde yaşattığı maddi manevi hasar neyle ölçülecek?
 • Mutsuz iş ortamınız ve yoğun çalışmanızdan dolayı ne kadar kayba uğrayacaksınız?
 • Yoğunluk, huzursuzluk, stres ve baskıya bağlı olarak ciddi bir hastalık yaşarsanız bunun size maliyeti ne olacak?
 • Tüm bu sorunların aile ve arkadaşlık ilişkilerinize yansıması nasıl olacak?

Ertelemenin maliyeti sizce daha yüksek değil mi?

“Şartlar hiçbir zaman gerektiği gibi olmaz, bütün şartlar yerine gelinceye kadar erteleyen, hiçbir iş yapamaz.” William Feather

Einstein’ın çok güzel bir sözüne yer vermek istiyorum.

“İnsanlar her gün aynı şeyi yaparlar, farklı sonuç beklerler. Delilik budur.”

Şimdi sizi yoran, üzen, strese sokan tüm bu problemlerden kurtulmanız için size çok güçlü bir fırsat sunuyorum.

Eğer hayatınızda her şey yolundaysa, yaşadığınız hayattan memnunsanız, sağlığınız ve huzurunuz yerindeyse ve mutluysanız burada size anlattığım her şeyi unutun gitsin!

Ama yukarıda size bahsettiğim nedenlerden en az bir tanesi bile sizin için önemliyse, yarın sabah uyandığınızda, hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, işte o zaman size anlattıklarımı ciddiye alın ve mutlaka benimle iletişime geçin!

Sizin başarılı ve mutlu yaşamınıza giden yolda görüşmek dileğiyle…

Hemen İletişime Geçin