Kolajen Nedir? Kolajenin Faydaları Nelerdir?

Kolajen Proteine Hızlı Bir Bakış
Atletler dünyasında muhtemelen kolajen proteinini ve kas inşası için ne kadar önemli olduğunu duymuşsunuzdur fakat ya atlet olma konusunda iyi değilseniz? Ya çalışmak, aile geçindirmek, günlük aktivitelerde bulunmak gibi öncelikleri olan ve sadece egzersiz yapabilen sıradan bir insansanız? Halen kolajen proteinine ihtiyacınız var mı? Cevap evet! Kolajen protein hakkında daha fazla şey öğrenmek, vücutta işlevini anlamak, güzel yaş alıp sevdiğiniz şeyleri yaparken sağlıklı kalabilmek  için okumaya devam edin!   

Kolajen Proteini nedir?
Kolajen proteinini, vücudunuzdaki büyük bir yapı taşı olarak görebilirsiniz. Kemik, cilt, kas, tendon ve bağların yaratılışında yardımcı olan bir çeşit yapıştırıcı gibidir. Ayrıca vücutta kapladığı hacim olarak sudan sonra ikinci sıradadır. Yaş aldıkça, vücut daha az ve kötü kalitede kolajen üretir. Kolajen, vücut için bu derece önemliyken, yaşantımız boyunca vücudumuzu kolajen ile beslemek kritik önemdedir. Ayrıca yaş alma sürecinde, az bahsedilen ama aslında çok önemli olan beslenme eksikliklerinden biri diyetlerimizde ve vücutlarımızdaki bu yapı taşı –proteinler, peptitler ve amino asitler-  eksiklikleridir.   

Kolajen Üretimini Desteklemek
Kolajeni yeterli düzeyde tutabilmek için ne yapmalısınız? Pek çok şey yapabilirsiniz! Vücudunuzu sağlıklı tutmak ve kolajen üretimi için gerekli katkıyı verebilmek adına C Vitamini, koyu, yapraklı yeşil sebzeler ve küçük meyveler değerlendirilebilir. Ayrıca, glisin ve prolin de vücudunuza kolajen üretimi için yardımcı olur. Glisin ve prolin genellikle hayvanlardan elde edilir ama bitkisel kaynaklar da mevcuttur. Ispanak, karnabahar, lahana, balkabağı, muz ve fasulyelerde glisin bulunur. Prolin ise kuşkonmaz, salatalık, tere, soğanda bulunur. Yukarıda bahsedilen içerikler, aynı zamanda Kyani Sunrise’ın da içeriğini oluşturmaktadır. Günlük dozunuzu almayı unutmayın! 

Ece Vahapoğlu’nun Önerdiği Kolajen Markası

“Cildim ve kaslarım yenileniyor!???????? Sizi Türkiye’ye gelişini uzun zamandır beklediğim, hızlı emilim ve yüksek biyoyararlanım için hidrolize edilmiş çok güçlü bir kollajen ile tanıştırmak istiyorum!????????‍♀‍

Doğumdan sonra vücudumu, kaslarımı ve tabii ki cildimi beslediğim bir yenilenme sürecindeyim ve en doğru gıda takviyelerini günlük rutinime alıyorum????????

Vücudumuzun yapı taşları arasında yer alan, en önemli proteinlerden biri kollajen. Kollajen takviyesi kullanımının değerinin farkında olarak detaylıca araştırdığım ürünler arasında yer alan HL5, Amerika pazarında olduğunu bildiğim ve ülkemize gelmesini beklediğim bir üründü! @kyanicomturkiye global portföyündeki bu güçlü HL5’i Türkiye’de bu ay satışa sundu.????????????

Ben de başta cildim olmak üzere; kaslarım, bağ dokum, saçlarım ve bağırsak düzenim için hemen kullanmaya başladım???????? Deneyimlerimi sizinle de paylaşacağım…

#HL5 doğal içeriklerle dizayn edilmiş bir ürün; tatlandırıcı ya da şeker içermiyor, GDO ve gluten zaten yok. En önemlisi de HL5 hidrolize bir kollajen ve düşük molekül ağırlığına sahip???????? Vücutta en kolay şekilde emilimi sağladığı için bu iki özellik en çok aradıklarımdı.

Benden tam not alan HL5 bir de sürpriz yaptı; HL5 aynı zamanda prebiyotik içeriyor! Yaşasın bağırsaklar ve kilo kontrolü!????????

Resmi Websitesi HL5 Şeftali: Sipariş ve Bilgi

HL5 çalışmalarla ve deneyimlerle desteklendi!

– Merada beslenen hayvanlardan (Grass Feed)

– Hidrolize (barsakta kolay emilen küçük moleküllü)

– Şekersiz- Glutensiz

– Prebiyotikli

– Sıvı

– Doğal bazlı

5 gram KOLAJEN içeren HL5 Artık Türkiye’de! 30 günlük dozlarla. Her gün kullanıma uygun!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir