Yetersiz ve Düzensiz Uykunun Sonuçları

Düzenli ve kaliteli bir uyku deneyimi sadece sağlıklı olmamız için değil, aynı zamanda daha iyi bir yaşam sürebilmemiz için oldukça önemli.

Yeterli ve düzenli uyuyabilmek;
– Bağışıklık sistemimizi destekler
– Kalp sağlığımızı korur
– Kilo kontrolüne yardımcı olur
– Sinir sistemimizi güçlendirir

Yeterli, düzenli ve kaliteli uyuyamama durumu, günümüz dünyasında pek çok insanın kronik sorunu haline geldi.

“Akşam erken yatıyorum, oldukça uzun uyuyorum yine de yorgun ve uykusuz kalkıyorum” diyenlerden misiniz? Cevabınız evet ise bunun sebebi derin REM uykusuna geçişte güçlük yaşamanız.

O halde size iyi bir haberim var. Beslenme tarzınızı değiştirerek ve günlük hayatınıza bazı takviyeler ekleyerek derin ve kaliteli uyuyabilirsiniz.

Magnezyum, B12 ve D vitamini değerlerinizi kontrol edin ve eksiklik varsa tamamlamak adına bir adım atın. Çay ve kahve tüketiminizi azaltın. Antioksidan açısından zengin beslenin ve antioksidan takviyeler kullanın.

Bir paragraf da Omega 3 için açmak istiyorum çünkü uyku sorunuyla baş etmekte en büyük yardımcınız bu olacak. Omega 3 ile REM uykusu arasında önemli bir ilişki olduğunu kanıtlayan çok sayıda bilimsel araştırma var. Kendi tecrübelerim de bunu doğruluyor. Kaliteli ve iyi bir Omega 3 desteği aldığım zamanlar, öyle derin uyuyorum ki daha önceleri ne kadar az rüya gördüğümü fark ediyorum. Sabahları ağrısız ve hafif uyanmak paha biçilemez bir duygu.

Çok uyumak değil, kaliteli uyumak hedefiniz olsun. Sağlıcakla..

Instagram: @gokangunerofficial

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir