Vazgeçenler Kulübü

Hemen vazgeçiyoruz, çabuk pes ediyoruz ve bir o kadar da acele ediyoruz. Bu sene de bazı hayaller kuruldu, bazı planlar yapıldı ancak çok azı için adım atıldı değil mi? Maalesef evet..

Çünkü yeterince güçlü bir vizyonla harekete geçmiyoruz. İş ortağı olduğum girişimcilik projesinin, 2 gün önce yapılan 2021 yılı Türkiye ve Avrupa bölgesi Kick-Off toplantısında firmanın kurucu ortağı ve ceo’su C. Taylor’ın çok önemli bir  ifadesi dikkatimi çekti; “Aksiyonsuz vizyon bir rüyadır, vizyonsuz aksiyon ise bir kâbus.”

Belki de çok kolay olsun istiyoruz bazı şeyleri. Youtube’da herhangi bir dil eğitim kanalına girin, ilk ve son videolara bakın, aradaki görüntüleme sayısı farklarına dikkat edin. İlk videolar belki de milyonlarca defa izlemişken, son videolar yüz bin izlenmeyi bile bulamıyor. Bu fark şunu gösteriyor; başlayanların çok ama çok azı devam ediyor ve bitiriyor. Büyük çoğunluk ise yarı yoldan bile önce vazgeçiyor.

Sağlık sorunu yaşayan kişiler de bazen aynı şekilde davranıyor. Yaşın bir önemi yok ama senelerdir ciddi sağlık sorunları yaşıyor ve değişmek istiyor ama sadece istiyor. Bir çözüm sunduğunda, yıllar boyu oluşan o sağlık altyapısında gelişmiş sorunların 1 ay içerisinde ortadan kalkmasını bekliyor. Bunu tabi ki herkes ister ama çoğumuz gerçekleşmesi çok güç olan bu isteği bir vazgeçme mazereti olarak kullanıyoruz.

Hayatınızın direksiyonu sizin elinizde. İyi bir sürücü degilseniz kaza yapmanız ve tramerinize (bedeninize, ruhunuza, zihninize) hasar kaydı (hastalık, mutsuzluk, operasyon) işlenmesi kaçınılmazdır. Aracınız perte çıkmadan önce kişisel bakımlarınızı yapmanız ve nasıl iyi bir sürücü olacağınızı öğrenmeniz gerekir. Değişimi istemeyim, değişin. Önce doğru bilgi ve doğru eğitimle.

Sizin değişiminize, sizin hayallerinize..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir