Bağırsak Geçirgenliğinde Antioksidanların Önemi

Uzmanlar, bağırsak geçirgenliğiyle baş edebilmek için antioksidan kullanımının kaçınılmaz olduğunu ortaya koyuyor. Bağırsak duvarında yeterince antioksidan olmadığında, bağırsak arkasındaki bağışıklık hücreleri de tutarsız davranmaya başlıyor ve bağışıklık sistemimiz saldırılara karşı olması gerekenden daha agresif bie tutum sergiliyor.

Geçirgen bir bağırsak florasına sahipsek öncelikle yediğimiz içtiğimiz gıdalardan almamız gereken besinleri alamamaya başlarız, daha da önemlisi bu gıdalardaki toksinleri ve ağır metalleri sindirimle dışarı atmak yerine kanımıza geçiren bağırsağımız bir süre sonra bizi hasta etmeye başlar. Bunun sonucu olarak sinir sistemi rahatsızlıkları, anksiyete, depresyon, bilinç bulanıklığı gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalırız.

Bilimsel çalışmalar sağlımızın ve mutluluğumuzun bağırsak sistemimizle doğrudan ilişkisi olduğunu ortaya koyuyor.

Bağırsakların agresif ve tutarsız davranışlarını engelleyebilmek için bolca antioksidan almak ve bağırsak floramızı antioksidana doyurmak gerekiyor. A, C, D ve E vitaminlerine ek olarak Omega 3 açısından zengin beslenmek ve bu eksiklikleri takviyelerle desteklemek artık kaçınılmaz bir gerçek.

Ne kadar dikkat ederseniz edin, ne kadar sağlıklı yaşarsanız yaşayın, bağırsak sorunlarınız devam ediyorsa bunun en önemli sebebi antioksidan eksikliğidir.

Bu konuda çevremdeki pek çok kişiye yardımcı olan yöntemimden kısaca bahsetmek istiyorum;

Kırmızı ve mor meyvelerin ve koyu yeşil yapraklı sebzelerin (vahşi ortamında ve organik olarak yetişen) sıvı ekstraktları, nitrik oksit üretimini artıran doğal Noni meyve özütü, Omega 3, A, D ve E vitaminleri içeren jel kapsülü danışanlarıma kullandırıyorum. Bu sayede sadece antioksidan değil aynı zamanda ihtiyaç duydukları tüm vitamin, mineral, amino asit ve iz element ihtiyaçlarını karşılamış oluyorlar.

Bağırsak geçirgenliğine ve bunun ortaya çıkardığı fiziksel, zihinsel ve ruhsal sorunlara son vermek için başta antioksidan olmak üzere sağlıklı bir besin desteğine start vermek şart..

Instagram; @gokangunerofficial

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir