Kurumsal Hayat Hikayem ve İş Hayatındaki Başarı Serüvenim

Çok sevdiğim ve gerçekten samimi bulduğum bu fotoğrafı paylaşarak başlamak istedim. Öyle gösterişli bir kare paylaşmadığım için üzgünüm.

Kurumsal hayatta ilk yıllar. Tabi hedeflerin büyüklüğündeki özgüven ve mutluluk var bakışlarda. “Ben başaracağım” bakışı. Başardım da, ama bir yerde anladım ki başarmak istediğim şey gerçekten bu değilmiş. Burada elde ettiğim hiçbir başarı tam olarak bana ait değilmiş. Öğrendiklerim, deneyimlerim ve edindiğim dostluklarım asıl kazanımlarımmış.

Bir başkasının hayalini gerçekleştirmek için, bir başkasını zengin etmek için verilen bir mücadeleden öteye gitmiyormuş. Robert Kyosaki şöyle der; “Sana ait olmayan bir iş için yıllar boyu emek vermek nasıl olur da garanti bir iş olarak düşünülebilir?” 

Bunu yaklaşık 5 yıl önce fark ettiğimde kurumsal hayattan ayrılmaya karar verdim. Öğrenmeye ve başarmaya, kendi hayallerim için başarmaya başka yoldan devam etmeye karar verdim…

KURUMSAL HAYAT ve İŞ DÖNGÜSÜ
Onlarca, yüzlerce kurumca CV yollarsınız. Sayısız görüşmeler, sınavlar ve analizler.

Başarılı oldunuz ve başladınız, o da ne? Hayaller ve hayatlar çok farklı. Şok yaşarsınız.

Hevesle ve hayallerinizin verdiği heyecanla işinize dört kolla sarılırsınız, kazancınız artar ve şartlar biraz daha iyileşir. Şartlar iyileştiğinde, aslında şartların iyileşmediğini fark etmeye başlarsınız. Çünkü bundan rahatsız olan birileri size bu konuda baskı yapmaya başlar. Hatta bazen çatısı altında olduğunuz kurum bile bundan rahatsız olmaya başlar.

İçinize atarsınız, susmanız gerekir. İçinize atarsınız, susmanız gerekir ve susup içinize attıkça, kelimeler boğazınızda düğümlenmeye başlar. İşin psikolojik sonuçlarından hiç bahsetmek istemiyorum.

Önünüzde 2 yol vardır:

Ya istifa edersiniz ya da kovulursunuz. Aynı serüven başka bir şirkette devam eder, tabi siz devam etmeyi seçerseniz.

Eğer istifa etmez ve dayanırsanız emekli olursunuz. Tam hayatımı yaşayacağım dediğiniz çağda, dibe vuran gelirinizle yine aynı kısır döngünün içine girersiniz, yani yeni bir iş aramaya başlarsınız.

Bugün yaşadığınız hayat, dün aldığınız kararların bir sonucu. Karar yetkisi ve güç sizde, karar verin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir