Süper Gıdalar ve Süper Faydaları

Doğal süper gıdalar, insan sağlığına faydalı son derece zengin ve doğal içerikleriyle, vücudun temel ihtiyaçlarını (vitamin, mineral, protein, yağ vb) az miktar tüketilse dahi karşılayan, hastalıklara karşı koruyucu ve tedavi edici etkisi bulunan gıdalar olarak tanımlanabilir. Bunlar düzenli kullanıldığında bağışıklık sistemi güçleniyor, insan kendini dinç ve enerjik hissediyor.

Yüksek miktarda antioksidan içeriğe sahip bu gıdalar, bizleri günlük hayatta sıkça maruz kaldığımız oksidatif stresten, serbest radikallerden ve radyasyondan korumaya yardımcı olmaktadırlar. Öyle ki günümüz dünyasında her gün düzenli olarak antioksidan tüketmek zorunlu hale gelmiştir.

Dünyada ‘superfood’ statüsüne kavuşmuş çok sayıda gıda var. Bunlardan en önemli olanları aşağıda listeliyorum;

– Yaban mersini
– Kurt üzümü (Gojiberry)
– Mangosteen
– Ashwagandha
– Noni (Morinda Citrifolia – Hint Dutu)

Bütün bu süper gıdaların içinde bulunduğu, 22 adet kırmızı ve mor meyve ile koyu yeşil yapraklı sebzelerin doğal özütünü içiyor ve tüm vitamin, mineral ve antioksidan içerikleri yüksek şifa ile vücudumuza sunuyoruz. Siz de bağışıklık sisteminizi desteklemek için bu süper gıda içeriğinden faydalanmak isterseniz direkt mesaj yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Süper gıdalarla, süper sağlıklı bir yeni yıl diliyorum.

Instagram: @gokangunerofficial

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir