Hasta Olmamak İçin 2 Temel Çözüm

İki gönderi önce neden hasta olduğumuz konusunu ele almıştık. Yetersiz ve kalitesiz gıdalardan dolayı almamız gereken vitamin, mineral ve hammaddeleri alamamak ve almamamız gereken toksik maddelere sürekli olarak maruz kalmaktan bahsetmiştik.

Gelin şimdi de çözümü konuşalım. Sorunun kaynağını biliyorsak çözüm bulmak da kolaylaşıyor.

Almamız gereken vitamin, mineral ve iz elementleri almak ve maruz kaldığımız toksik maddelere karşı düzenli antioksidan kullanmak.

Kırmızı ve mor meyveler güçlü birer antioksidan kaynaklarıdır, koyu yeşil yapraklı sebzeler de antioksidan açısından zengindir. Bu sebze ve meyveler aynı zamanda vitamin ve mineral ihtiyaçlarımız için de oldukça önemli.

Burada önemli bir sorun daha var. Yediğimiz sebze ve meyvelerdeki vitamin, mineral kayıpları. Bugün B6 vitamini ihtiyacımızı karşılamak için yaklaşık 250 adet muz yememiz gerekiyor. “Ben bugün 250 adet muz yedim de geldim” diyebilen var mı aranızda? ???? Ben de öyle düşünmüştüm. ????

Bu bağlamda ne yapmak gerektiği de oldukça açık. Ne demistik? Sorunu biliyorsak çözümü de biliyoruz. Yeterince alamadığımız bu vitamin ve mineralleri takviye şeklinde almak bu konudaki ilk ve en önemli adım olacaktır.

Şahsen ben öyle yapıyor, yaptırıyorum. Çünkü her biri süper gıda olan 22 çeşit kırmızı ve mor meyvenin (vahşi ortamında, doğal yetişen) ve koyu yeşil yapraklı sebzenin soğuk sıkım özütünü tüketerek hem vitamin ve mineral ihtiyacımı karşılıyor ve bağışıklık sistemimi güçlendiriyorum hem de dünyanın ORAC skoru en yüksek antioksidan değeri ile hücrelerimi sonuna kadar temizlemiş oluyorum. Size de iyi gelecek ????

Instagram: @gokangunerofficial

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir