Sütten Daha Fazla Kalsiyum İçeren Gıdalar

Kalsiyum Almak İçin Süt İçmeliyim? Mi Acaba?

Bilimsel çalışmalar ve gıda analizleri gösteriyor ki sütten aldığımız kalsiyumdan daha fazlasını diğer gıdalardan alabiliyoruz.

Doğada bebeklikten sonra süt içmeye devam eden, üstelik başka bir canlının sütünü içen tek canlı türüyüz. Neyse ki çocukluğumdan beri hiçbir zaman süt içmeyi sevmedim. Kemiklerim bir güçsüz kaldı, bir dayanıksızım ki sormayın ???? Tabi şaka yapıyorum, süt içmediğim için çok daha sağlıklıyım, bin şükür.

Sütteki hormonlar, o sütü üreten hayvanın yavrusunun birkaç ay içerisinde kocaman olabilmesi için ayarlanmış durumda ve biz, bir de çocuklara bu sütü içirdiğimiz zaman, o bütün büyüme hormonlarını, doğasına uygun olmayan bir bedene vermiş oluyoruz. Bunu bir düşünün siz.

Yapılan araştırmalar, süt içmeyen insanların süt içen insanlara göre daha sağlıklı kas ve iskelet sistemine sahip olduğunu ve sindirim sistemlerinin daha fonksiyonel çalıştığını gösteriyor.

Süt içmeyi seviyorsanız buyrun için ama içindeki hormonları, laktozu ve kazeini iyi araştırın. Daha da önemlisi, endüstriyel üretimle o hayvanın o sütü hangi duygu durum ve psikolojik koşullar altında (zorla) verdiğini de iyi düşünün.

Sütten çok daha kaliteli ve temiz alternatifler var. Tercihlerimiz bizi şekillendirir.

Instagram: @gokangunerofficial

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir